Biżuteria ślubna sutasz Eva Sutasz Tuszyn

Zgodnie z założeniem mojego projektu na samym początku jest określenie stylu ślubnego w którym zostanie wykonana biżuteria ślubna sutasz.

Spis treści:

Co to jest styl ślubny?

Styl ślubny to nic innego jak określenie motywu przewodniego, który powinien pojawić się w najważniejszych elementach całej kompozycji biżuteryjnej. Kolory, materiały, wielkość i dodatki muszą kompozycje spoić w całość.

Panna Młoda wybierając kreacje, kwiaty, wystrój sali oraz kościoła określa główny motyw przewodni czyli styl w jakim ma się odbyć uroczystość.

Jak dopasować biżuterię ślubna do stylu ślubnego?

Tworząc wyjątkowa biżuterię ślubna z sutaszu staram się zebrać od Panny Młodej jak najwięcej informacji o stylu uroczystości i wszelkich dodatkach z tym związanych.

Mnie jako twórcę biżuterii ślubnej interesuje uroda panny młodej, suknia jaka została wybrana, kolor przewodni o ile taki jest i kwiaty. Kwiaty są moja główna inspiracja, mogą dyktować fakturę, złożoność całej kompozycji. Nie bez powodu moje kolekcje czerpią nazwy od kwiatów.

Czy biżuteria ślubna sutasz będzie pasowała do każdego motywu wesela?

Biżuteria ślubna sutasz bez problemu jest w stanie wpasować się w dowolny motyw przewodni ślubu. O ile panna młoda nie ma sprecyzowanych oczekiwań, ale da sygnał co jej się podoba to do mnie należy wybór kształtu i długości tak by biżuteria sutasz nie przyćmiła, ale wzbogaciła cała stylizację panny młodej. W końcu Panna Młoda ma błyszczeć, a biżuteria ma tylko podkreślić ten blask.

Biżuteria ślubna sutasz dopasowana do stylu ślubnego. Styl ślubny w 2022 roku.
Biżuteria ślubna sutasz dopasowana do stylu ślubnego.
Leśna Pracownia Biżuterii Ewa Wronka Eva Sutasz

Jak wygląda proces tworzenia biżuterii sutasz?

W tworzeniu biżuterii sutasz wspaniałe jest to, że stwarza ona wiele możliwości. Ważne by łączyć różne elementy, tworząc zaskakującą i zindywidualizowana kompozycje wpasowana w wizje danego stylu ślubnego. Pamiętać muszę, by po wybraniu stylu konsekwentnie się go trzymać na różnych poziomach projektowania i szycia biżuterii.

Jako twórca biżuterii sutasz zawsze sugeruję wybór maksymalnie trzech kolorów w których jeden jest kolorem głównym, a pozostałe są uzupełniające. Wybór jednego koloru może wprowadzić monotonię dlatego warto wzbogacić ją o elementy, które dopełni całą kompozycję oraz dodadzą biżuterii ekspresyjności. Po ustaleniu idealnej palety kolorów określamy najjaśniejszy odcień, który ma za zadanie rozjaśnienie i nadanie lekkości kompozycji biżuteryjnej.

Najpopularniejsze kolory przewodnie wesela:

 • biały,
 • czarny,
 • zielony,
 • ciemnozielony,
 • bordowy,
 • filetowy,
 • brzoskwiniowy,
 • chabrowy,
 • niebieski,
 • złoty,
 • srebrny,
 • szary,
 • fuksjowy,
 • ecru,
 • odcienie pastelowe.

Gdzie szukać pomysłów na styl ślubny? Poznaj najnowsze trendy ślubne.

Określając styl ślubny w moich projektach postaram się przy każdej biżuterii sutasz zbierać inspirujące mnie pomysły, które ten styl odzwierciedlają. Inspiracje będę czerpać ze stron tematycznych oraz social media takich jak Pinterest czy Instagram.

Podsumowując podczas określenia stylu ślubnego biżuterię sutasz postaram się przedstawić Wam tablicę inspiracji, określić kształt, długość i kolory w których zostanie wykonana biżuteria sutasz.

Przy wyborze stylu ślubnego pamiętajcie kierować się swoimi upodobaniami i tym co podpowiada Wam serce. Ślub i wesele to przecież jeden z najważniejszych dni w życiu. Według portalu Wesele z klasą w roku 2022:

Nadal dużą popularnością powinny cieszyć się klasyczne rozwiązania, czyli pastele, czerwień, zieleń oraz granat, ale można się również spodziewać, że dużo par młodych postawi na naturalne ozdoby, dlatego dobrym wyborem będą spokojne, stonowane kolory ziemi: brązy, zielenie, khaki itp. 

Przydymiony róż, zieleń wpadająca w niebieski, beż, rozbielony odcień jagodowy – bardzo możliwe, że takie odcienie także zagoszczą w palecie weselnych barw 2022 roku.

Źródło cytatu: https://www.weselezklasa.pl/poradnik/jaki-kolor-przewodni-wesela-wybrac-poznaj-najnowsze-trendy-slubne/

Co wyróżnia biżuterię ślubną sutasz?

Każdy z dwudziestu pięciu projektów będzie oryginalny i ponadczasowy. Przedstawię Wam rozrysowany autorski wstępny szkic kolczyków i bransoletki ślubnej sutasz. Każda kompozycja jest dopracowywana w najdrobniejszym szczególe. Dlaczego? Moje prace muszą nie tylko odzwierciedlać dany styl, ale musza tez spełniać kilka technicznych parametrów. Do najważniejszych jakie musze osiągnąć jest lekkość kompozycji i biżuteria ślubna sutasz mojego autorstwa musi być dwustronna. Nie mogę nic zostawić przypadkowi. Każdy zawijas, czy wszyty koralik muszą być starannie zaplanowane. Nie jest to łatwe zwłaszcza gdy jak wiecie biżuterię sutasz szyje się ręcznie igła i nitka, ale jest to wykonalne.

Kolczyki ślubne sutasz
Kolczyki ślubne sutasz boho white & salmon pink z chwostem. Nr 1 w sezonie ślubnym 2020/21 Kolekcja sutasz ORCHIDEA Eva Sutasz Leśna Pracownia Biżuterii Tuszyn

Ważną sprawa będzie też określenie budżetu i rezerwy na nieprzewidziane wydatki związane z wykonaniem danego projektu.

W pierwszej wersji tego projektu motywem przewodnim były głownie kolory i nic poza tym. Tym razem podnoszę poprzeczkę i chcę podejść do tematu bardziej szczegółowo tak aby przybliżyć Wam moją pasję i pokazać całe serce, które wkładam w tworzenie biżuterii ślubnej sutasz.

Projekt ślubny sutasz 25/25 będzie promował 4 style ślubne. Jakie dowiecie się w następnych moich wpisach.

Zapraszam

Ewa 🙂