Kolczyki sutasz w stylu boho gypsy

Wenecja, karnawał to barwne widowisko, pełne śmiechu, zabawy i radości każdego roku przyciąga do Wenecji turystów nie tylko z całych Włoch, ale również z całego świata. Oficjalnie karnawał w Wenecji (Carnevale di Venezia) w tym roku rozpoczął się w sobotę 12 lutego i potrwa aż do 1 marca.

Dlaczego zaczynam od Wenecji i karnawału, bo idealnie mój pierwszy komplet wpisuje się w cała energię tych uroczystości. Nie wiem czy wiecie, ale głównym miejscem, w którym odbywają się karnawałowe wydarzenia jest Plac św. Marka. Największa sala balowa Europy, gdzie ludzie przebrani są w bogato zdobione stroje z poprzednich epok. Niezbędnym elementem każdej kreacji jest oczywiście wenecka maska. Wszystkie detale kostiumów i masek są starannie wyeksponowane i ważny jest każdy detal. Oczami wyobraźni mam połączenie ślubu w stylu boho gypsy ze strojami iście z karnawału w Wenecji. Co Wy na to? Szaleństwo w czystej postaci. Sutasz w stylu boho gypsy idealnie nadawałby się do ozdobienia maski weneckiej.

Historia karnawału w Wenecji.

Myślę, że temat karnawału w Wenecji jest na tyle ciekawy, że warto poznać jego historię w kilku zdaniach:

Jak każdy tego typu karnawał, również ten w Wenecji ma swoją wielowiekową historię. Prawdopodobnie historia weneckiego karnawału rozpoczęła się już ok XIII wieku wraz z pierwszymi wzmiankami o noszeniu masek. Jak twierdzą źródła, dopiero w XVII wieku wydarzenie zaczęło cieszyć się rosnącą popularnością. Właśnie wtedy wenecki karnawał stał się znany na całym świecie, a miasto zyskało dzięki niemu ogromny prestiż. Niestety, pod koniec XVIII wieku, za panowania króla Austrii, kiedy to przestała istnieć Republika Wenecka karnawał został całkowicie zniesionyRównież noszenie masek zostało całkowicie zakazane. Ponowne wskrzeszenie tego wydarzenia zawdzięczamy młodym Wenecjanom, zafascynowanym kulturą i teatrem. Choć tradycję karnawału próbowano odbudować już od XIX wieku, dopiero w 1979 r. włoski rząd zadecydował o wskrzeszeniu tej pięknej tradycji.

Źródło cytatu: https://www.podrozepoeuropie.pl/karnawal-wenecki/

Wracając do mojego projektu ślubnego dziś chciałabym Wam zaprezentować komplet w stylu boho gypsy. Trochę zaszalałam z cała kompozycja i mam nadzieje, że Wam się spodoba. Projekt od podstaw rozrysowany, zaprojektowany i wykonany własnoręcznie.

Cały komplet sutasz składa się z dużych kolczyków ozdobionych dodatkowo piórkami, bransoletki i grzebienia. Mam nadzieje, że uda mi się do tego kompletu zrobić sesje stylizowana godna karnawału w Wenecji. Jak widzicie komplet idealnie wpasuje się do romantycznej stylizacji ślubnej w stylu boho, ale możecie też go spokojnie założyć na karnawałowa zabawę.

Ciekawa jestem Waszej opinii co do kompletu także zapraszam do komentowania wpisu.

Biżuteria sutasz w stylu boho gypsy idealnie wpasuje się w poniżej prezentowane stylizacje ślubne: