Ametyst ~ ZDROWIE RELAKS TRZEŹWOŚĆ Leśna Pracownia Ewa Wronka Eva Sutasz

CZAKRY : TRZECIE OKO, KORONY.

Ametyst to kamień szlachetny należący do grupy kwarcu. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „amethystos” co dokładnie znaczy „nie pijany”.

Ametyst występuje w kolorach fioletowym i purpurowym, które to od wieków są utożsamiane władzą i siłą.

Ametyst to kamień harmonii i relaksu. Pomaga w przywróceniu równowagi osobom zestresowanym, przynosi spokój i uwalnia umysł od negatywnych myśli.

Minerał ten znakomicie sprawdza się w wzmacnianiu intuicji, sprzyja metamorfozom, samorealizacji oraz sprzyja odnajdywaniu w sobie talentów.

Ametyst jest kamieniem zapewniającym bezpieczeństwo poprzez odsuwanie od nas wszelkich nieszczęść. Pomaga również łagodzić konflikty w życiu osobistym i zawodowym, a także oczyszcza miejsca z nagromadzonych tam negatywnych energii.

Ametyst to kamień duszy ułatwiający komunikację ze swoim wewnętrznym JA dzięki czemu przynosi stabilność emocjonalną i wewnętrzną siłę.

Ametyst schowany pod poduszkę wspomaga leczenie bezsenności, wspomaga także regulację przemiany materii oraz łagodzi objawy chorób o podłożu nerwowym, ponad to pomaga w pozbyciu się urazów psychicznych.

Ametyst to jeden z najbardziej uduchowionych kamieni dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się podczas medytacji.

Minerał ten noszony przy sobie poprawia jasność umysłu oraz koncentrację.

Ametyst należy czyścić pod bieżącą wodą. Raz na kilka tygodni umieścić w nasłonecznionym miejscu w celu naładowania energią słoneczną. Dzięki czemu odzyska swój blask i właściwości. Odmiany ciemnego Ametystu mogą z czasem blednąć pod wpływem światła, zatem należy je przechowywać w zacienionym miejscu.

Ametyst to kamień zodiakalnych Baranów, Strzelców, Wodników, Ryb oraz Panien.