Top
Nowości w sklepie

32 ~ soutache (sutasz) – Muszla Paua


Bardzo lubię tworzyć orginalne ponadczasowe wzory. Tym razem zainspirowała mnie do tego Ela Cichorek, której dziękuje za to, że spotkałyśmy się i miałyśmy okazje się poznać 🙂
Dla Eli powstała broszka, zdjęcia zamieszczam poniżej 🙂
Do wykonania broszki użyłam muszli Paua, którą dostałam w paczce z wygranymi kamieniami od firmy artstones Dodatkowo broszkę zdobią koraliki Toho 🙂

Paua ma bardzo ciekawą fakturę warto zatem poznać ją troche 🙂
Paua jest gatunkiem Abalone (Haliotis Iris).Paua to dar Boga Morza
Paua pochodzi z Nowej Zelandii. Należy do najbardziej kolorowych gatunków Abalone.
Uważany przez Nowozelandczyków w przeszłości i teraźniejszości jako taonga lub skarb. Maori Legenda głosi, że paua była darem od Tangaroa, Boga Morza. Paua jest charakterystyczna dla Nowej Zelandii. Te gatunki Abalone rozwijają się na całym skalistym wybrzeżu. Paua najlepiej rośnie w wodach południowej Nowej Zelandii. Jest to mięczak i zjada drobne życie przyczepione do skał na głębokości 1-10 metrów, zwykle wzdłuż linii brzegowej. Paua Shell jest najbardziej kolorowa z wszystkich muszli Abalone. Większość innych Abalone jest blada.
Kolory Paua Shell wahają się od zieleni,różu po fiolety i błękity, a nawet niektóre powłoki ze złota lub tonings bordowej. Tętniące życiem zmiany tworzą tęcze kolorów, którą widzimy.

Oferuję Państwu ręcznie robioną biżuterię, która powstaje z wielkiej pasji i jest spełnieniem marzenia o posiadaniu własnej kolekcji biżuterii. W ofercie znajdziecie Państwo biżuterię na co dzień wykonaną z naturalnych kamieni, które jak wiadomo dzięki swoim właściwościom pomagają nam przezwyciężać przeciwności losu. Dzięki temu iż jest to wykonywana ręcznie na zamówienie biżuteria, jest możliwość wyboru  odpowiedniego dla Siebie naturalnego kamienia, który wesprze Państwa wewnętrzną siłę. W biżuterii z naturalnymi kamieniami są do wyboru bransoletki morsecode, w których to dodatkowo kamienie pomagają mi napisać znak zodiaku bądź ważną dla Państwa życiową sentencję, przy użyciu kodu morsa. Drugą do wyboru jest kolekcja Zodiac oraz Zodiac Mat Men, w których to na pięknej, unikatowej drewnianej przekładce jest wygrawerowany znak zodiaku. Bransoletka dodatkowo może być spersonalizowana poprzez wybór kamieni, które będą wsparciem w życiu codziennym. Największą dumą, od której wszystko się zaczęło i którą chcę Państwu zaoferować jest biżuteria wykonana techniką sutasz, która skradła moje serce. W ofercie można znaleźć kolczyki, naszyjniki oraz bransoletki sutasz na co dzień oraz wyjątkowe okazje (śluby). Jest to robiona na zamówienie biżuteria, dlatego też jest możliwość wyboru wzoru gotowego, a także możliwość samodzielnego stworzenia niepowtarzalnego projektu (oczywiście bardzo chętnie w tym pomogę). Moje prace wykonane w technice sutasz mogą się pochwalić pięknym wykonaniem zarówno z przodu jak i z tył, gdyż tył wykonanej przeze mnie biżuterii wykończony jest rzadko spotykanym haftem koralikowym. Bardzo serdecznie zapraszam Państwa do zapoznania się z moją oferta na www.ewawronka.pl, a także do śledzenia mnie na mediach społecznościowych, gdyż tam staram się na bieżąco chwalić moimi cudeńkami.